Bliinipann 12cm süsinikterasest

Tootekood: 11715-12
 

Süsinikterasest e. rauast pann on suurepärane praadimisnõu ja ideaalne alternatiiv sisekatetega pannidele, sest ta on kauakestev. Panni omadused iga kasutamisega paranevad, kuid see eeldab regulaarset ja õiget hooldust. Mida paremini on rasv nõusse imendunud, seda paremad on praadimisomadused. Kui poorid rasvast tühjenevad, näiteks liiga tõhusa pesemise tulemusena, kõrbeb toit põhja, kuid nõud on kerge nn. rasvapõletamise abil töökorda seada. Raudpann talub karmi kohtlemist, isegi metallpraelabida kasutamist ja talub ka väga kõrgeid temperatuure.

Mõned peavad raudpanni kasutamist keeruliseks. See ei ole tõsi; tänapäeval on probleemiks vaid see, et nooremal kasutajaskonnal puuduvad raudpanni kasutamise ja hoolduse alased teadmised. Kui nõu võetakse kasutusele vaid üks või kaks korda aastas võib juhtuda, et see ei saavutagi oma parimaid omadusi, vaid on alati nn. sissetöötamisstaadiumis.

Raudpann roostetab kergesti, kuid seda vaid juhul, kui selles hoitakse vedelikusisaldusega toitu, jäetakse nõu peale pesemist niiskeks või paigutatakse näiteks talveks niiskesse ruumi. Valmistoit tõstke pannilt ümber muust materjalist säilitusnõusse.

Tavapuhastuseks peale kasutamist piisab pühkimisest majapidamispaberiga. Võib pesta ka jooksva vee all ilma pesuvahendita. Pesuvahendid lahustavad rasva. Juba tavaline kätepesuvahend on mõeldud just rasvasisaldusega mustuse eemaldamiseks. Hästi hoitud raudpanni on nii lihtne hooldada, et pesemisvahendit ei olegi tarvis. Peale pesemist kuivatatakse pann hoolikalt pliidil soojendades. Nii kaob kogu niiskus ka panni sisemusest. Kui panni jääb niiskust, võib see hakata roostetama.
Ärge kunagi peske raudpanni nõudepesumasinas! See eemaldab kogu rasva pinnalt kiiresti ja efektiivselt.


Uue panni puhul tasub kasutada üsna ohtralt praadimisrasva või praadida rasvast liha, et panni poorid rasvaga täituksid. Uurimuste kohaselt ei imendu praadimisrasv täislihasse, juhul kui liha ei ole paneeritud. Kui praete palju nii liha kui kala, tasuks kaaluda kahe eraldi panni hankimist. Nii ei segune lõhnad ka kogemata.


Süsinikterasest pressitud korpusega panni põhi võib mõnikord väänduda. Selle vältimiseks ei tohi kuuma panni jahutada külma veega. Samuti väga kõrged temperatuurid võivad põhjustada väändumise. Kui põhi siiski väändub, siis peab panni asetama kindlale ja tugevale alusele tagurpidi ja lüüa haamriga paar korda vastu kõverat pinda.


Põhja diameeter 10cm.

Hind: 11.50 €

 

Kokapood avatud:

tööpäevadel 10-18
laupäeval 11 - 15
pühapäeval suletud !

Tere tulemast !

Olete väga oodatud !

image.png

+372 66 10 999

info@chezmarius.ee

 

TELLIMINE

Tellimine chezmarius.ee kodulehelt:
Võid tellida registreerimata.

Hea kokapoe klient, 
meil on kodulehel tehnilised tõrked, seepärast e-pood veel ei toimi.

Siiralt vabandame!

Tellida saab nii:
saada palun meie e-mailile 
info@chezmarius.ee 
huvipakkuva toote link või tootekood 

lisa oma nimi ja kontakttelefon

meie saadame ettemaksuarve, pärast mille tasumist toimetame kaubad Sulle lähimasse postipakiautomaati.

Teeme koostööd Itella SmartPOST'iga.

Tellimustele ise Tallinna Kokapoodi järele tulles on lisakulu  0 €

Üle 150 € tellimused tarnime Teile tasuta lähimasse postipakiautomaati. 

Postipakk 3,00 - 7,00 € olenevalt paki suurusest.
Paki max. kaal 35 kg.
Tarneaeg 1-3 argipäeva.